«Музей – кав’ярня фототехніки Фіксаж»
Сьогодні за вікном 21 століття. Все розвивається і змінюється. Технології не є виключенням. Колись давно самі найбільш вражаючі моменти в житті лише запам’ятовували, згодом винайшли першу камеру і в процесі еволюції та вдосконалення дійшли до таких, якими користуємося сьогодні. Важко уявити себе без телефону в якому обов’язково є вмонтована камера, якою ми користуємося при першій ліпшій нагоді. До прикладу: потрапили ми в унікальний музей-кав’ярню фототехніки. І як же ж не сфотографувати цю красу?
А тепер кілька слів про фототехніку, оскільки саме під цю тематику були оформлені зали кав’ярні-музею «Фіксаж». Перші фотоапарати з’явилися близько 200 років тому, хоча в працях давньогрецького філософа Арістотеля вказано, що коли світло пропустити через отвір в стіні з затіненням, то утвориться перевернуте зображення на протилежній стіні. Проте аж на початку 19 століття розпочали виготовляти фотоапарати. Перші фотокамери були великих розмірів і відповідно дуже важкі, одна з яких важила близько 50 кг. Завдяки новішим технологіям та сучасним розробкам фотоапарати почали випускати різних форм та розмірів та з покращеною якістю зображення. Один з еволюційних проривів у випуску фотоапаратів припадає на 1963 рік. Завдяки компанії Polaroid, яка створила перший фотоапарат, який міг одразу створити фото.
Ідея про створення унікального музею виникла у львів’янина Любомира Янушевича. Протягом багатьох років це було хобі колекціонера старовинних фотоапаратів та фотокамер, яке він вирішив перетворити в вид діяльності. Створивши неповторний музей, колекція якого налічує більш як тисячу різноманітних фотоапаратів і не тільки. Колекція формувалась та поповнювалась на протязі близько сорока років.
Експозиція музею «Фіксаж» в основному складається з фотоапаратів радянського періоду починаючи 1929 року. Розміщені вони в більшості на стінах музейних залів або ж в спеціально облаштованих для цього скляних стелажах. В експозиції можна оглянути фото-пристрої від найбільших за розміром до найменших, в тому числі і шпигунську камеру. Ну і звичайно ж, як і заведено в музеях, тут знаходяться портрети винахідників фотоапаратів та фотокамер. Також серед однієї з найбільших колекцій фототехніки залишилось і місце для інших старовинних речей, таких як грамофон, радянська радіола, стаціонарний телефон, яким користувались у минулому столітті, різноманітний антикваріат. Як і кожна річ, так і фототехніка має свою історію створення, розвитку та вдосконалення, в тому числі багато цікавих та захоплюючих історій.
Тематична кав’ярня-музей «Фіксаж», яка хоч і відносно недавно була створена, проте є вже відомою по всій Україні, а саме завдяки затишній атмосфері, смачнючій випічці та тістечкам. Також, за бажанням, можна скуштувати різноманітні сорти кави, приготовані за секретними технологіями. Та й чаї варто спробувати, особливо, якщо вибір великий, та й смаки різноманітні та й рідкісні, як і кава. А рахунок приносять в спеціальних коробочках, в яких колись проявляли плівку. Антикварні меблі гармонійно вписуються в оригінальний дизайнерський інтер’єр у вінтажному стилі. Атмосфера у кав’ярні є вишуканою, та водночас затишною і колоритною. Там часто збираються творчі особистості та й просто любителі фотографій, проводяться виставки на спеціально облаштованому майданчику. До речі, якщо у Вас виникло бажання організувати майстер клас для себе чи своїх знайомих або близьких, то Вам неодмінно його організують, при чому в найкращому вигляді.
І на завершення. Двері музею-кав’ярні «Фіксаж»щодня відчинені для відвідувачів. Тому, якщо у Вас є бажання оглянути експонати, які складаються з фотоапаратів та камер , поласувати смаколиками та ароматною кавою чи чаєм в затишному та водночас вишуканому інтер’єрі кав’ярні, то не баріться. Позитивні враження гарантовані!