Що подивитись у Львові (частина 1)
Як відомо, місто Львів відноситься до найпопулярніших міст Європи. Здавна сюди приїжджали бажаючі поглянути на красу середньовічного міста та пишну забудову австрійського періоду. Йшли роки і місто розквітало то водночас облагороджувалось. Сьогодні у місті Львові зосереджено багато історичних, духовних та розважальних пам’яток. Частина з яких знаходяться в історичному центрі міста неподалік один від одного. З деякими з них маєте можливість ознайомитися переглянувши коротенький опис.
Ратуша
Ратуша – це «серце» середньовічного міста. Розташовується посередині площі Ринок під номером один. Як і колись тут розміщається Львівська міська рада. За всю історію розпочинаючи із прийняття магдебурзького права, коли ймовірно була збудована вперше і до сьогодні, ратуша кілька разів змінювала свій вигляд. В теперішній час висота вежі становить 65 метрів. На вершечку розміщається невеличкий оглядовий майданчик з висоти якого можна оглянути панораму центральної частини міста. За бажанням туди можна піднятися. На відміну від інших адміністративних будівель України вхід всередину будівлі вільний. У середньому віконечку четвертого поверху, над центральним входом в Ратушу у вихідні та святкові дні щогодини, а в будні лише о 12:00 та о 18:00 лунає гімн Львова у виконанні сурмача. Варто звернути увагу і на годинник Ратуші. Виготовлений у Відні. Австрійські майстри добре попрацювали над його виробництвом, оскільки з 1851 року милозвучний дзвін тішить львів’ян та гостей міста до тепер. А ще вважається одним з останніх механічних діючих годинників , які розміщались на ратушах, по всій Європі.
Площа Ринок
Площа Ринок – улюблене місце проведення дозвілля та культурного збагачення не лише для жителів Львова, а й для гостей міста. Розташовується в центральній частині середньовічного міста. Розпізнати її дуже легко, бо по перше по центру бачимо височезну будівлю з прапором на вершечку – це львівська Ратуша, а по друге це площа, яка має вигляд квадрату, де з кожного кута розходяться по дві вулички. Крім цього, по чотирьох кутах площі можна побачити фонтани прикрашені скульптурами давньогрецьких персонажів – Нептун, Амфітрита, Адоніс та Діана. Ці роботи належать відомому скульптору Гартману Вітверу, виконані у кінці 18 століття. По сторонам площі розміщаються кам’яниці, збудовані відомими архітекторами. Кожен будинок, власниками яких були заможні та знатні особистості, має свою архітектуру та багату історію. Саме тут, прогулюючись по площі, де вирує бурхливе щоденне життя та час від часу проводяться різноманітні атракції та концерти, можна гарно провести час. До прикладу відвідати сувенірні магазинчики, вишукані тематичні кав’ярні або ж просто прогулятися довкола Ратуші, насолоджуючись незабутньою атмосферою поміж дивовижних будівель.
Комплекс Бернардинського монастиря
Якщо звернути в бічну вуличку площі Ринок – Сербську, то виходимо до площі Соборної, на якій бачимо церкву святого Андрія, яка є частиною архітектурного ансамблю. Як ззовні так і всередині храм, сучасна назва якого костел святого Андрія, вражає своїми багатими та пишними барокковими архітектурними елементами та розписами. Варто знати що віднедавна, церква св. Андрія оздоблена ілюмінацією, яка в вечірній час зачаровує своєю підсвіткою. Навпроти храму розміщається колона. Варто оглянути й вишукану ротонду, що була збудована над криницею і розташована у внутрішньому подвір’ї. У стінах колишніх приміщень монастиря бернардинів тепер знаходиться історичний архів. Комплекс бернардинів будувався, також, і з оборонною метою, про це свідчить вежа та мури, що збереглися і до сьогодні. Якщо через в’їзну браму вийти на протилежну сторону, то перед нами відкривається прекрасний вид на 38-ми метрову вежу з годинником нагорі. Водночас на фоні могутніх мурів привертає нашу увагу і квітковий годинник, який з весни по осінь милує око перехожим своїм оформленням та водночас відчувається легкий аромат чарівних квіточок.
Пам’ятник Данилу Галицькому
Мабуть уже всі, хто хоч раз побували у Львові знають, що місто побудував король Данило Галицький , а в честь свого сина - Лева отримало свою назву. Ну і як би виглядав Львів без пам’ятника засновнику міста? Мабуть, не дуже. Отже було оголошено конкурс на створення найкращого проекту пам’ятника. Переможцем конкурсу було вибрано В. Ярича. Так у 2001 році на площі Соборній, неподалік костелу св. Андрія було встановлено пам’ятник відомому політичному діячу. Його зобразили як воїна, що сидить на коні, а рукою вказує на свої володіння, а виготовили з бронзи та граніту. Виготовлено пам’ятник із бронзи та Площа на якій він знаходиться невеликих розмірів, з трьох сторін оточена старовинними будівлями, а з четвертої дорогою, що веде на центральний проспект Львова – проспект Свободи. Довкола висаджені деревця, які створюють своєрідний затишок та комфорт. Чи не тому пам’ятник Данилу Галицькому став місцем багатьох ділових та дружніх зустрічей, ще й частенько тут призначають побачення.
Латинський кафедральний собор
Будівництво храму розпочалось на початку 14 століття. З того часу кілька разів перебудовувався та реставрувався. Особливістю храму є вежі. Чому? А тому що, одна з них залишилась недобудованою, у зв’язку з банальною причиною брак коштів. Також варті уваги і каплиці, що збереглись від того часу. Вони розташовані по усіх боках катедри, як і меморіальні дошки та ядра, що нагадують про облоги міста. Усипальниці були споруджені на замовлення заможних львів’ян, а оскільки цим підтверджували свій статус у суспільстві, то при будівництві кожної з них архітектори намагались перевершити неповторність та вишуканість попередніх. Розписи та скульптурні композиції, а також віконні вітражі всередині храму вражають. Щоб увійти до храму, потрібно пройти через бокові двері, оскільки головний вхід вже багато років зачинений. Сьогодні тут проводяться богослужінні двома мовами. Польською та українською. В храмі знаходиться орган, тому, за бажанням та у визначений час можна послухати органну музику.
Продовження у «Що подивитись у Львові частина 2»
Хочете дізнатися цікаві історії про Львів, побувати у визначних місцях, зробити вражаючі фото?
Замовляйте екскурсії на сайті
lviv-weekend.com.ua