Що подивитись у Львові частина 2
Продовжуємо знайомитися з містом. Скільки б разів ми не приїжджали в місто Львів, скільки б не гуляли насолоджуючись гармонією архітектурних пам’яток та загадковою і водночас затишною атмосферою, все одно знайдуться місцини, які ще потрапляли в поле нашого зору. Отже читаємо про деякі з них.
Каплиця Боїмів
Одна з пам’яток архітектури, яка є внесена в спадщину ЮНЕСКО. Каплиця будувалася як сімейний гробівець. Замовник угорець – Георгій Боїм. На різьбленому фасаді зображені сцени із Біблії. Сама каплиця колись була різнокольорова, але оскільки з часом пісковик чорніє, то тепер має інший зовнішній вигляд. Зате інтер’єри вражають і до сьогодні. Певний час в каплиці правили Службу Божу, а в часи радянського союзу прибиральники зберігали там робочий інвентар. Тепер сюди можна потрапити у визначені години попередньо придбавши квиток.
Вірменська катедра
Колись Львів був поділений на квартали. Відповідно у вірменському кварталі була збудована катедра. Ансамбль якої складається з катедри, колони зі скульптурою святого Христофора, каплиці «Голгофа», старого кладовища від якого залишились надгробні плити. Вірменська церква належить до найстаріших будівель міста. Унікальна побудова та оздоблення вражають відвідувачів і донині. Однією із цікавинок храму є вражаючі розписи, де лиця святих художник Генріх Розен змальовував з відомих і не дуже жителів тих часів. Кожен розпис є унікальний та має свою трактування. Потрапити до вірменського кафедрального Собору можна з вулиці Краківської.
Аптека музей
Не проходимо мимо й повз відомий музей у Львові. Аптека є діюча і сьогодні, але пройшовши через торгову залу ми потрапляємо у часи коли аптекарська справа розвивалась шаленими темпами, у часи коли творили алхіміки. До речі кімнату алхіміків також можна оглянути. Крім цього до нашої уваги представлені різного роду тара, що використовувалась для виготовлення та зберігання ліків, інструменти, аптекарські документи та книги, касові апарати, емблеми, ваги, ступи, одним словом найрізноманітніші експонати, що мають відношення до аптекарської справи. Та й історія музею Аптеки надзвичайно багата та цікава. Особливістю найстарішої діючої аптеки в Україні є продаж залізного вина.
Музей пошти
Знаходиться майже навпроти входу до Аптеки музей. Музей пошти, що розташований на першому поверсі будинку цікавий та водночас пізнавальний, хоча й, відносно недавно, розпочав свою діяльність, у 2008 році. В ньому розміщаються експонати, які використовували для відправлення пошти, а саме листівки, поштові сумки, мундири. Також в експозиції представлена зброя, яка була невід’ємною складовою у роботі поштарів, але використовували її лише для самозахисту. Поштову справу започаткував у Львові Роберто Бандінеллі, який свого часу проживав за адресою площа Ринок 2, ось саме тому тут і розмістився музей пошти.
Палаццо Бандінеллі
У тому ж будинку, де на першому поверсі знаходиться музей пошти розміщається й величезна експозиція полотен, ваз, фарфору, меблів, срібних виробів, правда уже на другому та третьому поверхах. Варто звернути увагу і на віконні вітражі. Багата колекція, що тут розміщається, належить львівському історичному музею. Вражаючі експонати, які ми оглядаємо датуються періодом з 16 по 20 століття. Будинок названий в честь одного з найвідоміших власників, що проживали тут у різний проміжок часу, а саме Роберт Бандінеллі. Музей розпочав свою діяльність ще у 2005 році після масштабної реставрації.
Домініканський костел
Сучасний храм Пресвятої Євхаристії був збудований у стилі пізнього барокко за проектом Яна де Віте. Особливістю храму є його овальна форма. Всередині все оздоблено дуже вишукано - колони, фігури святих та мучеників ордену домініканців, вкриті золотом, вівтар, алебастрові фігури та надгробки, епітафії, каплиці і орган. Цікаво, що назва ордену – Домінікани – в перекладі означає «пси Божі». На фасаді Собору, який у свій час був освячений як костел «Божого тіла» можна побачити напис великими літерами «Soli Deo honor et gloria». Це в перекладі – Єдиному Богу честь і слава. В поле нашого зору не може не потрапити дзвіниця, висота якої майже така ж як і у Собору. В приміщенні монастиря зараз знаходиться музей «Історії і релігії». Оглянувши храм зсередини, можна й спуститися в підземелля монастиря домініканців. За бажанням можна відвідати і концерт органної музики)))
Пам’ятник Никифору Дровняку
У затишному скверику біля Домініканського собору, відносно недавно у 2006 році, постав пам’ятник Никифору Епіфанію Дровняку. І досить швидко набув шаленої популярності. За однією з легенд Львова вважається,що пам’ятник Дровняка має магічну силу. Часто прогулюючись поблизу, можна побачити як гості міста потирають магічний палець або ж ніс відомому художнику примітивісту, щоб збулось загадане бажання. Його картини мають велику цінність і сьогодні. У своїй творчості в основному висвітлював біблійні та народні мотиви, при тому вміло поєднував простоту ліній та загадковість. Часто відтворював на папері малюнки з уяви. Творчість Никифора Дровняка є важливою складовою живопису 20 століття.
Це всього лиш невеличка частинка, вартих уваги, об’єктів. Продовження можна знайти у «Що подивитись у Львові частина 3». А замовити екскурсію можна на сайті lviv-weekend.com.ua