Працюємо щодня
Веб камери
Замовити екскурсію
Замовити екскурсію

Замки “Золота підкова”


600 грн/особа

9:00-18:00

Сб-Нд
Замовити екскурсію
  • Що побачимо? – Три замки: Олеський, Підгорецький і Золочівський
  • Транспорт туристичний, комфортабельний
  • Всю дорогу з Вами працює екскурсовод
  • Перекусити зупиняємося в кафе (за бажанням можна взяти з собою)
  • Додатково оплачуються вхідні квитки 
  • Обов’язкове попереднє бронювання місць

  Одноденна екскурсія за місто «Золота підкова» навіть і до сьогодні залишається найбільш відвідуванішою. Три замки – Олеський, Підгорецький і Золочівський,  розташовані неподалік міста Львова і запрошують нас, щодня, окрім понеділка, оглянути велич та неперевершену красу старовинних замків та прилеглої до них території з красивими парками та подвір’ями. Захоплюючі інтер’єри та величезні унікальні експозиції будуть цікаві не лише дорослим, а й діткам… До того ж, під час розповіді екскурсовода будуть звучати не лише історичні  факти, а й багато вражаючих розповідей та інтригуючих історій)))

«  Золота підкова» – екскурсія замками львівщини, тривалість якої один день. Оскільки їх розташування неподалік Львова, то відповідно і переїзди невеличкі. В середньому відстань до першого замку займає півтори години, а між замками  близько пів години, а завершення екскурсії планується до 18:00. Під час екскурсійного маршруту з Вами усю дорогу буде працювати екскурсовод, як по дорозі до замків, так і на обєктах, а саме в середині замків та ззовні. Кожен із трьох замків має прекрасне місце розташування та водночас багату історію. 

 Також біля кожного з замків знаходяться місця, де можна перекусити, або ж придбати сувенір, грамоту чи книжечку на згадку про замки львівської області. Цю екскурсію неодмінно варто відвідати, щоб подивитись на міцні та вишукані оборонні замки, які гармонійно поєднуються з величними та водночас вишуканими  інтер’єрами тих часів і при тому відчути подих давнини. Олеський, Підгорецький, Золочівський замки дуже відрізняються між собою, проте всі як один зачаровують своїми масштабними розмірами та захоплюючим оздобленням як ззовні так і з середини.

   Олеський замок, зазвичай ми відвідуємо першим під час екскурсії – замки львівщини «Золота підкова». Ця могутня споруда, яка, до речі, вважається однією з найстаріших оборонних споруд Львівщини, що збереглися до наших днів, знаходиться на досить високому пагорбі, висотою близько 50 метрів. Свого часу замок пережив багато нападів і відповідно зазнавав руйнувань. Спершу він виконував важливу оборонну функцію, згодом виконував роль бажаного обєкта володіння поміж заможних магнатів, а також використовувався як склад. 

  Згідно історичних джерел, замок існував ще у першій половині 14 століття. Право власності почергово ділили польські та литовські магнати. Негативну роль для розвитку Олеського замку зіграли напади татар у 15 та початку 16 століть. У 1605 році володіння замку переходить до представника короля на Запорізькій Січі. Це був руський магнат – Іван Данилович, до речі саме у нього служив батько відомого історичного персонажа – Богдана Хмельницького. До 1620 року відбувалася реставрація замку з перебудовою у стилі ренесансу. Власники замку час від часу міняються, відповідно замок то добудовується, то реставрується, тим самим перетворюючись у прекрасний палац. 

 На жаль, у 1755 всі найбільш цінні експонати перевозять до Підгорецького замку, а власники змінюються ще частіше, ще й землетрус завдав багато шкоди, та і в роки другої Світової війни приміщення використовувалось як склад для боєприпасів, та місце розташування військ, одним словом залишилась практично руїна, замість замку. Варто відзначити 1970 рік, оскільки саме тоді розпочалося відновлення замку. Почали проводити як зовнішні, так і внутрішні роботи. Крім цього відновили невеличкий сад і облагородили територію паркової зони, поставили численні скульптури та понасаджували різноманітні дерева. 

 Почали звозити цінні предмети інтер’єру і тепер для огляду представлені: різноманітний посуд, дерев’яні скульптурні композиції, мальовниче іконописне мистецтво, портрети відомих особистостей, унікальні ліплення, старовинні дзеркала, зразкові світильники,  автентичні та різьблені меблі, вражаючі каміни різної форми, шедевральні полотна та прекрасні гобелени… Згодом замок отримав статус музею. Завдячувати відновленню замку потрібно визначній особистості – директору Львівської картинної галереї – Борису Возницькому. 

   Зараз  Олеський замок є однією із філій Львівської галереї мистецтв. Що цікаво, що сам замок настільки красивий не лише ззовні, а й має багату експозицію, тому часто тут знімаються фільми. Водночас багато бажаючих відвідати Олеський замок, щою насолодитися красою і величчю замку та з захопленням провести час оглядаючи вишукані та водночас унікальні витвори мистецтва.

 Підгорецький замок є одним з найбільш ефектних замків на території України, який ми з Вами відвідаємо під час екскурсії «Золота підкова Львівщини». Проект розроблявся за європейськими стандартами і передбачав триповерхову будівлю у стилі ренесансу. Головну роль у спорудженні палацу-фортеці відведено було королівському архітектору Андреа Дель Аква. Дата будівництва припадає на 1635 рік, і як вказано в історичних джерелах, швидше за все будівля призначалася для відпочинку коронному гетьману Станіславу Конецпольському. Тому то Підгорецький замок з однієї  сторони будувався як оборонна фортеця, а з другої як палац. 

  До речі, таке ефектне поєднання вважається одним з найкращих у Європі, і тому сюди постійно приїжджають з усіх усюд, щоб  помилуватися красою та водночас могутністю замку, також часто проводяться зйомки фільмів. Сама фортеця-палац побудована з каменю та цегли, квадратної форми і довкола оточена бастіонами. Хоч і змінювалися власники, проте замок завжди був доглянутим, більше того ставав все розкішнішим. Період найбільшого розквіту розпочався з 1720 року, коли перейшов у власність роду Жевуських. Власник замку переніс багато цінних речей та експонатів з Олеського замку, доповнив колекції дорогих та цінних книг, картин, меблів, зброї… Саме тоді у стінах замку лунала голосно музика, провадились пишні прийоми та гучні забави з феєрверками та оркестрами. У ті часи в Підгорецькому замку уже проводились театральні виступи. Кожна зала мала свою назву, відповідно від різноманітності оздоблення, проте сьогодні це можна побачити лише на старих фотографіях.

 Спершу радянська влада вивезла частину експонатів, потім була лікарня для хворих на туберкульоз. Згодом приміщення відновили і в 1940 році облаштували в приміщенні музей. Друга Світова війна завдала непоправного удару, багато цінних речей зникло, а невеличку частинку пороздавали в інші музеї. А 1956 році масштабна пожежа взагалі знищила всі шикарні та водночас унікальні інтер’єри, вишукану підлогу і пишні світильники і практично все…залишились голі стіни. 1997 рік – рік коли Підгорецький замок знову набув статусу музею і підпорядковується Львівській галерей мистецтв. З того часу приміщення частково реставрується, потрошки поповнюється експозиція замку… Ще однією причиною, чому б вартувало відвідати палац є його містичність та загадковість. Розповіді про будівлю оповиті різними легендами та незвичайними історіями про що свідчать часті зйомки різноманітних проектів про паро нормальні явища… Кілька з яких Ви почуєте від екскурсовода.  

  Золочівський замок є невід’ємною частиною  туристичного маршруту – замки львівщини – «Золота підкова». Також як і попередні замки замок збудований як для оборони так і для відпочинку у 1634-1636 роках. Замовником став Яків Собеський. Шкода звичайно, але імя архітектора неповторного ренесансного ансамблю залишилось невідомим. Не минули і облоги та напади на замок. Особливо це було відчутно у другій половині 17 століття. Був і період коли в стінах замку була в’язниця. Та й у 20 столітті власники часто змінювались. Проте суттєвих та непоправних змін змін таки не зазнав.

  І сьогодні можна оглянути на величезній території цілий комплекс, який складається з замку та Китайського Палацу, також варто не оминути і бастіони, вали і равелін. Проте, багато хто знає, а хтось дізнається про невеличку цікавинку, яка знаходиться на території Золочівського замку. Це старовинні загадкові камені, де біля одного з них можна загадати бажання, які між іншим збуваються… Сам  королівський замок вважається неповторним, саме завдяки тому, що у ті часи було вперше прокладено каналізаційна система і було це зроблено настілки майстерно, дослідники сьогодення до сих пір вивчають це питання. З 2009 року Королівський палац розпочав свою трудову діяльність. Величезне захоплення справляє на відвідувачів відновлені та відреставровані зали першого та другого поверху. Саме в них розміщена для ознайомлення величезна експозиція 17-18 століття, а саме різноманітних королівських атрибутів, ліхтарів, живопису та меблів, мисливських трофеїв та портретів визначних особистостей, гербів європейських держав, ну і звичайно ж трон та корона Данила Галицького.

  У китайському палаці відповідно знаходиться експозиція східних культур, також там знаходиться чайний зал, часто проводяться виставки. Якщо нагуляли апетит, то перекусити можна у ресторані, де готують національні страви, а якщо маєте бажання, то можна придбати сувеніри на згадку  про захоплюючу поїздку замками Львівщини «Золота підкова».  

Вхідні квитки в музеї оплачуються самостійно.

Також, цю екскурсію можна замовити індивідуально.


інші екскурсії цієї категорії
Developed by Yurii Sokolovskyi ©2020 Туристична агенція "Lviv-weekend" Всі права захищені.