Працюємо щодня
Веб камери
Замовити екскурсію
Замовити екскурсію

Автобусна екскурсія №1


300 грн/особа

11:00 - 14:00 або 14:00 - 17:00

Щодня
Замовити екскурсію

Екскурсійний маршрут проходить на комфортабельному туристичному транспорті по віддалених від центру міста історичних та архітектурних місцях з трьома точками виходу: оглядовий майданчик – дивимось панораму міста, Собор Святого Юра – головний греко-католицький храм Львова та Личаківське кладовище – музей під відкритим небом скульптури та архітектури, а всі решта об’єкти екскурсовод Вам показує із вікна автобуса, та розповідає про них.

  Враховуючи, що самостійно складно добиратися в різні куточки міста, та й при тому встигати знайомитися з основними історичними об’єктами, то ми пропонуємо відвідати пізнавальну автобусну екскурсію Львовом. Місто Львів відоме не лише середньовічним центром, де розташовані історичні пам’ятки, а й княжими, австрійськими  та й новітніми забудовами, де їх також чимало. Саме по цьому маршруту і буде здійснюватися наша подорож. 

  Автобусна екскурсія по Львову включає в себе відвідини трьох основих історичних об’єктів, а саме гора Високий Замок – найвища точка міста Львова, Собор св. Юра – головний греко-католицький храм міста, Личаківське кладовище – музей під відкритим небом скульптури та архітектури. Також із вікна автобуса ми побачимо: комплекс Бернардинського монастиря,зооветеринарна академія,  Медичний університет ім. Данила Галицького, ботанічний сад, марсове поле, церква Петра і Павла, військовий госпіталь, парк Високий Замок, костел св. Антонія, Порохова вежа, обласна рада, Львівська пожежна частина, ляльковий театр, костел Марії Сніжної, пам’ятник Юрію Кульчицькому, театр ім.. Марії Заньковецької, Оперний театр,колишній монастир св. Бригіди, церква св. Анни, львівський цирк, храм Ольги і Єлизавети, стела Степану Бандері, львівський політехнічний інститут, «тюрма на Лонцького», костел св. Марини Мандалини, пам’ятник жертвам комуністичних злочинів, палаци та будинки, які будували, або ж проживали в них, відомі історичні діячі і ще багато цікавого.

 Традиційно початок екскурсії розпочнеться із розповіді про пам’ятник Данилу Галицькому, засновнику міста Львів, який встановили відносно недавно у 2001 році, з нагоди 800-ти річчя з дня народження відомого політичного діяча. А тепер коротенько про основні екскурсійні об’єкти.

   Гора «Високий Замок» є одним із ключових та водночас найбільш вражаючих місць міста, яке включає в себе автобусна екскурсія по Львову «Велике коло». Штучно створений курган, на честь 300-от річчя Люблінської унії розташований на величезній території ландшафтного парку  Високий Замок. Висота гори над рівнем моря становить 413 м. На її вершині знаходиться ретельно облаштований оглядовий майданчик, звідки проглядається казкова панорама загадкового міста. На разі, підйом на верхню терасу гори передбачає легке подолання сходинок, оскільки вони розташовані у вигляді серпантину. Можливо згодом таки втілиться в реальність плани про побудову канатної дороги… 

  Піднявшись на гору «Високий Замок» можна помилуватися та водночас насолодитися панорамною красою Львова з висоти пташиного польоту, особливо, якщо яскравим доповненням буде велика кількість зелених насаджень, які створюють неповторну та водночас спокійну атмосферу затишку.

 

    По дорозі до вершини гори знаходяться залишки оборонного замку, звідки, до речі, і походить назва гори, будинок львівського телецентру, а також телевізійна вежа, вершина якої вважається найвищою точкою у місті Львів. Особливо красивою телевізійна вежа заввишки 192метри є в вечірній час, завдяки яскравій підсвітці, яка приваблює своєю красою як гостей міста, так і місцеве населення.

   До речі це не єдина місцина, де можна насолоджуватися краєвидами, оскільки окрім верхнього оглядового майданчика, є ще й нижній. Правда захоплюючий вид з нижньої оглядової площадки проглядається лише на центральну частину міста, але і ця панорама ні в якому разі не  залишить байдужим жодного глядача. 

   Собор св. Юра – унікальна сакральна пам’ятка архітектури. Історія побудови першого храму на Святоюрській горі розпочалась ще у 13 ст. Проте йшли роки, храм був зруйнований, згодом знову відбудований за проектом Б. Меретин. Завершення будівництва  та декоративних робіт проводилось у стилі рококо і припадає на 1780 р. Унікальний сакральний комплекс вражає своєю декоративною, скульптурною пишнотою та духовним багатством.

Під час екскурсії по Львову «Велике коло» ми потрапляємо всередину собору. Щоб зайти в храм потрібно пройти через браму, на якій зображено дві алегоричні статуї. Це символічні фігури Грецької та Римської церков. Варто звернути увагу на печеру в якій розміщена статуя св. Онуфрія, що знаходиться під двомаршевими сходами. Інтер’єр оздоблений скульптурною ліпниною, дерев’яною різьбою та шедевральними іконами. Унікальним є і іконостас, один із авторів якого К. Фесінгер.

    Також можна спустися в підземну частину собору ( її ще називають крипта), де знаходяться саркофаги визначних діячів Греко-Католицької Церкви. Варто звернути увагу і на Митрополичі палати та дзвіницю, на вершечку якої майоріє найстаріший дзвін в Україні. І не забудьте краєм ока оглянути  панораму міста, яка відкривається з подвір’я собору Св. Юра.

  Личаківське кладовище є третім об’єктом автобусної екскурсії у Львові. Все розпочалось із того, що у другій половині 18 ст, було прийнято указ про перенесення, на той момент, діючих цвинтарів, які знаходились в центрі міста поруч храмів, подалі – за межі Львова. Так у Личаківському середмісті розпочалося історія одного з найвідоміших некрополів не лише міста Львова, і навіть не лише України, а й Європи. Протягом багатьох років, а саме з середини 18 століття, там відбувалися поховання відомих та визначних особистостей, осіб з елітних та знаменитих родів, політичних та духовних діячів, вчених. 

Поховання відбувались до 1975 року, а згодом можливим було лише підхоронення для багатих родин, які мали свої гробівці, або ж був і другий варіант, а саме якщо якусь могилу не відвідують і не доглядають впродовж 25 років, то на її місці можна здійснити перепоховання, попередньо отримавши дозвіл. Проте у зв’язку з трагічними для України часами, а саме, з 2014 року було відведено окреме та почесне місце для поховань героїв України, які брали участь, а згодом загинули  в боях на східному фронті. Личаківський цвинтар «пережив» немало потрясінь (другу світову війну і її наслідки, брак коштів на догляд та облагородження території, напади вандалів та сектантів, крадіжки …) що залишили свій непоправний «відбиток» на скульптурно-архітектурному ансамблі некрополя. Проте з 1990 року все змінилося, оскільки музей став  історико-культурним заповідником місцевого значення, а в наступному році до його території ще й приєднали кладовище Пагорб Слави. 

Сьогодні Личаківське кладовище має вигляд, свого роду,  паркової зони, оскільки на величезній території в 40 га, поміж більш як 300 тисяч поховань знаходяться алеї та доріжки, а також висаджено багато різних дерев. Різномінітні скульптурні та архітектурні витвори мистецтва та рельєфи  можна оглянути на численних могилах та на більш як 2000 гробівцях і ще у 24 каплицях…

Серед визначних поховань варто відмітити такі як: Іван Франко, Соломія Крушельницька, Володимир Івасюк, Маркіян Шашкевич, Ірина Вільде, Ігор Білозір, Станіслав Людкевич… та польський військовий меморіал. До участі в створенні шедевральних архітектурних пам’яток були задіяні знамениті скульптори та архітектори зі світовим ім’ям.

Один із найдавніших цвинтарів Львова, який зберігся і до сьогодні можна відвідати ще і під час  екскурсії «Нічний Личаків», при тому ознайомитися з багатою історією та цікавими, захоплюючими та водночас інтригуючи ми  фактами значно детальніше.

Екскурсію можна замовити індивідуально.

Вхідні квитки в музеї оплачуються самостійно.


Залиште відгук



інші екскурсії цієї категорії
Developed by Yurii Sokolovskyi ©2020 Туристична агенція "Lviv-weekend" Всі права захищені.