Працюємо щодня
Веб камери
Замовити екскурсію
Замовити екскурсію

“Таємниці підземелля”


200 грн/особа

10:00,12:00,15:00,16:00

Щодня
Замовити екскурсію
  • Пішохідна екскурсія по центру Львова
  • Що побачимо? Чотири найцікавіших підземелля міста
  • Професійний екскурсовод
  • Тривалість 2 години
  • Вартість 150 грн. дор./ 100 грн. дит.
  • Додатково оплачуються вхідні квитки в музеї
  • Обов’язкове попереднє бронювання місць

   Під час цієї екскурсії по Львову  екскурсовод, прогулюючись з Вами середньовічними вуличками, покаже основні підземні лабіринти міста. А саме: підземелля «Костелу Єзуїтів», «Аптеки музей», «монастиря Домініканів» і «Шахта кави» і розповість цікаві історії підземного міста…

   Це пішохідна екскурсія по центральній частині міста з заходами в чотири окремі підземелля. Під час усього періоду з Вами працює екскурсовод, який залюбки ознайомить Вас із цікавими історіями та проведе потаємними ходами львівських підземель.

   Екскурсія підземелля Львова» розпочинаються з оглядин підземних ходів гарнізонного храму Петра і Павла. Не так уже й давно завершилися планові розкопки, що дало можливість збільшити площу для екскурсійних маршрутів. Велика кількість залів, що частково зберегли свою автентичність, гарно укріплені та відреставровані, тому цілком безпечно можна здійснювати свою мандрівку. Потрапивши в підземні приміщення монастиря та костелу єзуїтів, ми ніби переносимося у минуле. 

   Слушні розповіді та історичні факти допомагають нам зрозуміти в якій послідовності все відбувалося. Наприклад, за допомогою історичних, панорамних макетів Княжого Львова, Готичного, та ранньомодернного. Саме по цих макетах можна порівняти місто Львів, яким воно було у 13, а яким у 15 і на початку 18 століттях, які будівлі збереглись, а які ні…В одному із залів знаходиться таємничий саркофаг – це пояснюється тим, що в давнину відомих та визначних людей, ховали в підземеллях храму. Історія саркофагу митрополита Миколая Вижицького навіть до сьогодні оповита містикою. В решті залів знаходяться старовинні реліквії, які були знайдені під час розкопок. Також, знаходяться плакати з інформацією про «таємниці підземель».

 

   Наступним обєктом нашої подорожі під час екскурсії «Підземелля Львова» буде «Аптека-музей». Датою заснування прийнято вважати 1735р., оскільки саме ця дата прикрашає фасад будинку разом з емблемою медицини – змія, що обвивається навколо чаші. Аптеку-музей, яка є однією з найстаріших аптек не лише Львова, а й України – називають «Під чорним орлом».  Експозиція музею є надзвичайно багатою. У великих приміщення розташовуються величезні, різьблені дубові шафи, у яких знаходяться різноманітні посудини, ємкості, пляшечки з певними медичними емблемами чи позначеннями, оскільки саме в них зберігалися ліки для продажу. 

        Також у інших залах можна побачити і ваги, на яких вимірювались інгредієнти, щоб дотримуватися маси певних препаратів для приготування ліків. Є і ступи в яких робились  і змішувалися ліки, духові шафи,призначені для сушки трав, різноманітні мисочки, гирі, мензурки, машини для друку етикеток. Ці етикетки потім наклеювали на пляшечки, щоб позначати для чого чи від чого є ці ліки. Також, Ви матимете змогу послухати, як екскурсовод розповідає про історію фармації та створення музею, виготовлення ліків, легенду про рубінове скло, зазирнути в кімнату алхіміка, та багато іншого.

   Під час екскурсії по підземеллях Львова заходимо і в підземелля монастиря домініканців. Існує ймовірність, що саме тут і був колись палац, сина засновника міста Львова – князя Лева Даниловича, і саме по цих підземеллях проходить наш  маршрут. Красива підсвітка музею вздовж усього екскурсійного маршруту не дозволить нам збитися зі шляху. Цікаві легендарні історії, оповиті таємничістю,  про відому та найбагатшу у ті часи наречену Речі Посполитої, змусять переживати про її важку та водночас сумну долю.

·        Дізнатися про облогу монастиря законним чоловіком Гальшки, та чому її називали «чорною княгинею». Був період, коли в підземеллях монастиря домініканців тримали під вартою численних, проте «важливих» вязнів. Тому при огляді одного із залів, де була колись катівня ми можемо побачити залишки знарядь, якими  приводили в дію вирок. Не забуде екскурсовод, також розповісти і про суворі будні монахів, показати келію монаха-відлюдника, у якій він перебував, присвятивши своє життя служінню Богу. При нагоді, варто зазначити, що серед підземель у Львові, підземні ходи монастиря домініканців, вважаються одними із найстаріших.

      Ну і на завершення підземної екскурсії по Львову залишається унікальна кавярня – «Шахта кави».  Всім уже давним-давно відомо, що саме кава у Львові є традиційним напоєм. Але про те, що її видобувають із-під землі – не всім. Тому, щоб усе побачити наглядно потрібно спуститися у підземелля кав’ярні, але не забути при вході узяти каску з фонариком, щоб потім не було боляче від можливого чи випадкового «буц». Прямуючи по рейках, зустрічаємо вагонетку з кавою, оглядаємо місце видобування кави, яке отримало назву – забій.

   Цікаві розповіді екскурсовода не залишать поза увагою історичний факт, що саме вихідець з львівщини Юрій Кульчицький започаткував вживання тепер уже всіма улюбленого        напою, не лише в Україні, а й по всій Європі. Сьогодні в «Копальні кави» можна насолоджуватися різними смаками кавового напою приготованими за різноманітними, унікальними рецептами. Також над підземеллями «Шахти кави» знаходиться магазин, де можна познайомитися або ж придати різні сорти кави в зернах чи  одразу ж мелену, а також цікаві сувеніри чи захоплюючі книги.

 

Екскурсію можна замовити індивідуально.

Вхідні квитки в музеї оплачуються самостійно.


Залиште відгук



інші екскурсії цієї категорії
Developed by Yurii Sokolovskyi ©2020 Туристична агенція "Lviv-weekend" Всі права захищені.