Працюємо щодня
Веб камери
Замовити екскурсію
Замовити екскурсію

“Нічний Личаків”


250 грн/особа

17:30

Щодня
Замовити екскурсію
  • Пішохідна екскурсія по Личаківському кладовищі
  • Що побачимо? Основні пам’ятки архітектури та скульптури
  • Професійний екскурсовод розповість багато цікавого
  • Тривалість 2 години
  • Вартість 200 грн. дор./ 150 грн. дит.
  • Додатково оплачується вхідний квиток на Личаківський цвинтар
  • Обов’язкове попереднє бронювання місць

   Досить таки незвична і оригінальна є екскурсія у Львові «Нічний Личаків». Проходить зазвичай ввечері, залежно від пори року, і триває дві години. Цього часу є вдосталь, щоб ознайомитися з архітектурною та скульптурною красою та вічним спокоєм водночас. Яскравим доповненням до захоплюючих розповідей гіда під час екскурсії “Вечірній Личаків” по Личаківському цвинтарі є ліхтарики та лампадки, які завдяки тому, що підсвічують пам’ятники та гробівці, створюють таємничу атмосферу.

   Екскурсія “Личаківський цвинтар”, є однією з «ізюминок» Львова, яке варто відвідати, щоб познайомитися з скульптурними пам’ятниками, виготовленими відомими скульпторами для визначних особистостей, які там поховані, а особливо, якщо це знайомство відбувається у вечірній час.

    Отже розпочинаємо нашу екскурсію по Личаківському цвинтарі ввечері – наше перше знайомство із відомим львівським некрополем… Через головний вхід,а саме через браму зведену в неготичному стилі, що знаходиться по вул. Мечникова, ми потрапляємо на величезну територію розміром в 40 га. Проте під час вечірньої екскурсії по Личаківському кладовищі проходимо лише основною алеєю, та боковими доріжками, які є красиво облагородженні і зроблені у вигляді паркової зони, а велика кількість дерев гармонійно вписуються в скульптурно-ахітектурну атмосферу. Саме тут можна побачити вражаючі каплиці, захоплюючі скульптури, легендарні пам’ятники, оригінальні барельєфи і так далі. Під час відвідування екскурсії “Нічний Личаків” відчувається вічний спокій та тишина, особливо коли у вечірній час палають вогники від лампадок та лампочок.

  Виникнення Личаківського цвинтаря розпочиналось ще у 18 столітті, коли було підписано указ про обовязкове перенесення при церковних кладовищ за межі міста. До речі, Личаківський цвинтар є одним з найстаріших кладовищ, які залишились до цього часу. Поступово там почали ховати львівську еліту, заможних осіб, військових, поетів, релігійних та політичних діячів, одним словом важливих персон.  Відповідно на їх могилах створювалися унікальні і водночас неперевершені скульптурні надгробки, а також розкішні каплиці. Ішли роки, була друга світова війна, яка принесла багато втрат для кладовища, оскільки почали ховати всіх без розбору, та й плюс що у ті часи, що згодом величезних втрат завдавали і варвари і грабіжники, які розкрадали метал та квіти, для подальшого продажу. Хоча, в принципі основні поховання завершилися у 1975, проте дозволені під захоронення, і враховуючи складний 2014 рік для України, на Личаківському некрополі виділили окреме місце для героїв України, які воювали на Сході.

   Уже в 1990 році почались кардинальні зміни для Личаківського цвинтаря, оскілки був підписаний указ, про надання статусу історико – культурного заповідника місцевого значення, а ще й через рік до території некрополя добавили і військове кладовище Погорб Слави. І це ще не все. Через десять років, а саме у 2001 році була створена наукова комісія, призначення якої вивчати, досліджувати, реставрувати та вирішувати ряд питання повязаних з діяльністю уже музейного обєкту.

   Цікавим фактом залишається й те, що до створення неперевершених витворів мистецтва мають видатні скульптори та архітектори. До речі колись навпроти кладовища були майстерні, де працювали скульптори. Раніше до створення скульптурної композиції ставилися надзвичайно відповідально, а саме старались отримати побільше інформації, від родичів та друзів, про покійного, щоб максимально відтворити його статус, характер певні особливі риси. Також велику роль відігравала майстерність, яка здобувалась не один рік та рекомендації, які переказувались одними людьми – іншим. Можна звернути увагу, що на певній частині памятників можна розгледіти імена майстрів, які створювали певну скульптуру. Робилося це для того, щоб під час відвідин Личаківського цвинтаря, люди звертали увагу на надгробні плити та архітектурні композиції, і тим самим уже можна обрати більш підходящого майстра.

   Територію заповідника часто називають – музей під «відкритим небом» скульптури та архітектури. Відвідати Личаківський цвинтар з гідом вдень можна і під час автобусної екскурсії по Львову «Велике коло». Які тільки архітектурні стилі не панують у атмосфері «вічного спокою» на Личаківському кладовищі, беручи до уваги,що поховань тут більше 300 тисяч. Найбільш використовувані на той час архітектурними стилями для роботи скульптур  були сецесія, еклектика, ампір, класицизм, арт-деко. 

    Тому запрошуємо Вас відвідати унікальні нічні екскурсії у Львові ” Личаківський цвинтар” з екскурсоводом та дізнатися багато цікавого та таємничого про львівське “царство мертвих”. Збірні групи та індивідуальні. Відправлення щодня.

Екскурсію можна замовити індивідуально.

Вхідні квитки в музеї оплачуються додатково.


Залиште відгук



інші екскурсії цієї категорії
Developed by Yurii Sokolovskyi ©2020 Туристична агенція "Lviv-weekend" Всі права захищені.